Bebek Bakıcısı

Bebek Bakıcısı

Bebek bakıcısı daha çok  son yıllarda daha fazla ihtiyaç duyulan meslekler arasında yer alır. Genel olarak yoğun olan ve çalışan aileler, çocuklarını güvenli ve eğitimli kişilere bırakmak isterler. Özellikle bu alanda hem özen hem de sabır ve çok önemlidir. Herkes bu işi yapamaz. Bu konu da mutlaka okul öncesi eğitim alınmış olmasına dikkat edilmelidir.

Bebek Bakıcısı Görevleri

Bebek bakıcısı bebeklerin her gün ve günün büyük bölümü onların sorumluluğunu alan kişilerdir. Bebeğin ailesi evde yoksa ona bakarlar. Yeme içme, giyim, uyku ve temizlik gibi sorumluluklarını üstlenirler. Yine bunun yanında yabancı dil ve başka konularda da eğitimleri varsa bunu aktarırlar. Eğitimli ve tecrübeli bir kişi çocuğa çok artılar katarken, eğitimi olmayan kişi, gelişimini olumsuz olarak etkileyebilir. Bu konudaki seçim yaparken, dikkatli olmak gerekir.

Günümüzde Bebek Bakıcılığının Önemi

Bebek bakıcısı günümüzde rastlanan, en yaygın mesleklerden bir tanesidir. Günümüzde çok fazla aile tarafından duyulur. Genel olarak çalışan anne ve babalar bebeklerini emanet edebilecekleri, tecrübeli ve güvenilir kişiler ararlar. Bununla ilgili elbette birine güvenmek ve bir seçim yapmak kolay değildir. Bu iş için seçim yaparken, işe almadan önce iyi bir değerlendirme yapmak önemlidir. Karşılıklı beklenti ve istekler, yerine eksiksiz olarak getirilmelidir Bir bebek bakıcısında aranması gereken en önemli özellik eğitimdir. Eğitimsiz bir bakıcı, siz evde yokken onu her anlamda gelişimini olumsuz olarak etkileyebilir. Ayrıca birçok işi de siz yokken yeterli şekilde yapmayabilir.

Bebek Bakıcıları Sorumlulukları

Bebek bakıcıları bakıcılığını üstlendiği bebeğin, gün içinde her türlü sorumluğunu alırlar.  Daha çok belirli saatler aralığında çalışırlar ve bu zaman içinde bebek için en iyi performansı sergilerler. Uyku, saatlerinin takibi ve beslenme için gerekli şeyleri yapmak, bakıcının başlıca görevleri arasında yer alır. Bazı bakıcılar eğitim konusunda da çocuğun sorumluğunu aldıkları için, gün içinde eğitimde verirler.

Bebek Bakıcısında Hangi Özellikler Aranır?

Bebek bakıcısı ya da çocuk bakıcısı olarak çalışan kişiler, ilk olarak sorumluluk sahibi kişiler olmalıdır. Onun haricinde dikkatli olmaları çok önemlidir. Her zaman dikkatleri bebeklerin üzerinde olmalıdır. Güvenilir ve eğitim almış  olmaları da çok önemlidir. Bunlar bir bakıcı da başlıca aranması gereken özelliklerdir. Oyun ablası da merak edilir.

Oyun Ablası Nedir?

Oyun ablası olarak adlandırılan kişiler 4 yıllık çocuk gelişimi öğretmenliği bölümünden mezun olan kişilerden seçilir.  Oyuncaklar, oyun nasıl oynanır bunun eğitimi ve yabancı dil gibi konularda eğitim verirler.  Çocuğun gelişiminde rolleri çok önemlidir. Yaş grubu baz alınarak, oyun saatleri günlük olarak belirlenir. Eğitim kurumlarında çalışan kişilerdir. Bebek  bakıcı fiyatları, oyun ablası fiyatları da merak edilen konular arasında yer alır. Eğitim saatleri ve içerik dikkate alınır ve buna göre belirlenir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oyun Ablası Ve Bebek Bakıcısı Arasında Nasıl Farklar Bulunur

İş hayatına dönüş, kendiniz için kısa bir zaman ayırmak ve ya çocuğunuzu eğitimi ile alakalı konuları desteklemek amacıyla bu konuda eğitimli birine ihtiyaç duyulması, son derece normal bir durumdur. Bütün gün ya da  yarım günlüğüne, güvenilir biri ile çalışmayı düşünüyorsanız, bebek bakıcısı bu konuda en doğru seçim olacaktır.

 Günümüzde genel olarak birçok konuda çocuğunuza ve size yardım edecek, günün birkaç saati sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre hizmet verebilecek oyun ablası alternatifi de son derece doğru tercihler arasında yer alır. Oyun ablası ile ilgili detaylar, ilgili kişiler tarafından merak edilir. Oyun ablası ve  bebek bakıcısı arasında bazı ortak noktalar bulunsa da genel olarak farklıdır. Ne zaman, hangi hizmeti alacağınız, sizin ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterir.

Bebek Bakıcısı Seçerken İhtiyaçlara Göre Tercih Yapılması

Bebek bakıcısı tercih etmeden önce öncelikle hangi konularda ve nasıl bir ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz son derece önemlidir. Bütün gün boyunca hizmet almak istiyorsanız, oyun ablası ihtiyacınızı büyük ihtimalle karşılamaz. Günün bazı saatleri birkaç saat birinin çocuğunuzla ilgilenmesini istiyorsanız  oyun ablası yeterli olacaktır. Bunun dışında bebeğin ya da çocuğun kaç aylık olduğu, ilgi ve ihtiyaçları, ailenin beklentisi gibi konular bu alandaki seçiminizi belirlemek için  önemli noktalardır.

Bütün bu soruların cevaplarını kafanızda kesin bir şekilde belirlendikten sonra,  çalışacağınız kişiyi çok daha kolay bulabilirsiniz. Bundan dolayı oyun ablasının genel özelliklerini ve hangi konularda destek olabileceğini bilmek işlerin hızlı ilerlemesi konusunda önemlidir.  Oyun ablası; eğitimli, çocuk gelişimi konusunda üniversite mezunu olan bir kişi olmalıdır.

Oyun Ablasının Özellikleri

Oyun ablası üniversitelerin ilgili bölümlerinden bu konularda eğitim almış, çocuk büyütme konusunda yeterli bilgiye sahip belirli saat aralıklarında hizmet verebilecek, çocuğunuzun tüm gelişim alanlarının gelişmesini profesyonel olarak destekleyecek, çocuğunuzla tek başına ilgilenecek,  genç ve dinamik kişiler oyun ablalığı konusunda verimli olabilir. Sizin istek ve talebiniz doğrultusunda farklı zaman aralıklarında ve farklı konularda eğitimler verirler. Devamlı olarak bir bebek bakıcısı çalıştırma ihtiyacı duymuyorsanız ve çocuğunuzun belli aralıklarla verimli zaman geçirmesini istiyorsanız, oyun ablası size göre olacaktır.

Oyun Ablası ve Bebek Bakıcısı İhtiyacının Karşılanması

Oyun ablası ve bebek bakıcısı sizin yeterli olamadığınız süreçlerde bebek bakımında önemli role sahiptirler. Aradaki farkları da iyi bilmek gerekir. Şu şekilde ifade etmek gerekirse; bir oyun ablası çocuğunuzun sizin belirlediğiniz zaman aralıklarında, istediğiniz doğrultuda eğitim hizmeti sunan, kaliteli zaman geçireceği etkinlikler yapan profesyonel kişilerdir ve günümüzde çok yaygın olarak tercih edilirler. Bebek bakıcısı ise; bebeklikten bebeğin sorumluluğunu alarak,  çocuğunuzun tüm bakım ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan, görev tanımında yer alan konularda size destek veren, isteğinize göre yatılı ve ya belirli saatlerde hizmet veren kişilerdir.

Oyun Ablası Bir Kaç Saat İçin, Bebek Bakıcısı Tüm Gün Çalışmak İçin İdealdir

Oyun ablası daha çok üniversitede eğitim alan ve ya  eğitime devam eden kişilere verilen isimdir. Bu yüzde yarı zamanlı ya da hafta da birkaç gün istediğiniz zaman dilimlerinde size yardım yardımcı olurlar. Çocuğunuzu okuldan alırlar, ödevlerine yardımcı olurlar, yabancı dil eğitimi verirler, çocuğunuzla eğlenceli zaman geçirip, etkinlikler düzenleyerek en kaliteli şekilde zaman geçirmelerini sağlarlar. Bu konular biraz hassas olduğu için her insana güven olmaz. Bu konuda profesyonel bir firmadan hizmet almak çok önemlidir. Bizi tercih ederek, bakıcı, oyun ablası ve Filipinli bakıcı gibi konularda hizmet ve bilgi alabilir, uygun fiyat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Bebek Bakıcısı Tutmanın Avantajları

Oyun ablası tercihi genel olarak 2 yaş itibariyle ön plana çıkar ve bu konuda eğitimli ve dinamik kişilerden hizmet alınır. Doğum sonrası bebeklik dönemi için bakım konusu da  ayrı bir deneyim ister. Yeme içme, temizlik ve diğer her türlü ihtiyacın, eksiksiz bir şekilde karşılanması için bu konuda bebek bakıcısına ihtiyaç duyulur. 2 yaş ve üzeri için oyun ablası, doğum sonrası ise bebek bakıcısı hizmeti alarak, çok büyük bir rahatlık el de edebilirsiniz. İçiniz rahat bir şekilde çalışabilirsiniz.

Bebek Bakıcısı Fiyatları

Bebek bakıcısı fiyatları almış olduğunuz hizmete göre değişiklik gösterir. Genelllikle yatılı ve ya tüm gün olarak tercih edilir. Çalışma saatlerine göre yarım gün tercih eden aileler de mevcuttur. Bunun haricinde bakıcınızın çalışma saatlerini, almış olduğu sorumluluğu dikkate alarak,  fiyatları belirlemek mümkündür. İster bakıcı isterseniz oyun ablası tercih ederken, beklenti ve taleplerinizi şeffaf bir şekilde belirtmeniz çok önemli bir konudur. Ayrıca bakıcının istekleri de dikkate alınmalıdır.

Oyun Ablası İle Çalışmak Sürekli Değildir

Oyun ablası ve bebek bakıcısı arasındaki farkı iyi bir şekilde anladıktan sonra,  bazı küçük noktalara da dikkat edilmesi gerekir. Oyun ablası bilindiği üzere günün bazı saatlerinde size yardımcı olur. Eğer işiniz varsa ya da akşam dışarı çıkacaksınız, size yardımcı olabilirler ama bu devamlı olmaz. Bebek bakıcısı ile yatılı olarak anlaşmak mümkündür.

Oyun ablası hergün olmasa da belirli günlerde ve belirli saatlerde size gelir ve çocuğunuz ile en iyi şekilde vakit geçirir. Yalnız şunu unutmamak gerekir ki oyun ablası ile anlaşmak çocuk bakıcılığı gibi devamlılık getiren bir iş değildir. Yine de bu hizmeti tercih eden ve memnuniyetleri dolayısıyla devamlı olarak hizmet alan kişilerin sayısının da özellikle son yıllarda artış gösterdiğini söylemek doğru olacaktır.  Bu konuda firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eğitimli Bebek Bakıcısının Nasıl Yararları Vardır?

Anne ve babaların hayattaki en çok değer verdiği çocuklarını kime emanet ettikleri son derece önemlidir. Çalışan anne ve babalar doğumdan bir süre sonra çocuklarına iyi bakacak bir bakıcı ararlar. İş olarak iyi bir kariyere sahip olan ve çalışmaya devam edecek kişilerin en az kendisi kadar çocuklarına iyi bakacak olan bir bakıcı ile çalışması son derece önemlidir. Bu konuda seçici davranmak çok hassas bir konudur ve kişinin eğitimli olmasına dikkat edilmelidir. Eğitimli bir bakıcı ile çalışmak çocuğun bilgili, öz güvenli ve eğitimli olmasını sağlar.

Oyun Ablasının Faydaları

 

Eğitimli bir oyun ablası birçok yönden fayda sağlar. Bunlar şu şekildedir;

          Fiyat olarak bir kaç saat çalıştıkları için daha uygundur.

         Ev ödevleri ve oyun konusunda çocuğa yardımcı olur.

         Okul çıkışları çocuğu alır ve siz işten gelene kadar çocuğunuza sizin yerinize bakar.

         Herhangi bir zaman diliminde bir işiniz olduğunda , çocuğunuza siz gelene kadar bakar.

         Tatile gittiğiniz zamanda sizinle gelebilir ve  tatilin keyfini çıkarırken çocukla gün boyunca ilgilenir.

         Çocuğunuza istediğiniz zaman hem kitap okur hem de kitap okutur ve, kitap okuma alışkanlığı kazanmasına destek sağlar.

         Eğitim konusunda yeterli oranda olan bu kişiler, çocuklara farklı bir vizyon katmak için son derece idealdir.

         Birçok sanat ve aktiviteye çocuğunuzu götürebilirler.

         Çocukların spora ilgisi olması için, günlük olarak egzersiz yaptırırlar.

Büyükanne Yerine Bebek Bakıcısı Seçmenin Önemi

Bebeği ya da çocuğu hiç tanımadığınız birine emanet etme düşüncesi ilk etapta endişe verici bir durum olsa da, aile büyüklerini ve ya size yakın olan birini tercih etmeniz durumunda yaşayabileceğiniz birçok olumsuz durum ortaya çıkabilir. Aileden bir kişi çocuğa baktığı zaman, yaşayabileceğiniz sorunlar daha fazla iken bebek bakıcısı ile çalışmak son derece avantajlı olacaktır. Bebeklere bakmak için enerji gerekir. Büyük anne ve babalar yaş itibari ile daha az enerjiye sahiptir.

Bebeğin yürüme süreci başladığında ona ayak uydurmakta zorluk yaşanır. Bu süreçte televizyon, bilgisayar gibi ürünler, zamansız olarak bebeğe verilir ve bu da gelişim açısından som derece olumsuz bir durumdur. Özenle tercih edeceğiniz bebek bakıcısında ise bu detay göz önünde bulundurarak, dinamik ve genç bir bakıcı ile çalışma İmkanı el de edebilirsiniz. Bakıcı seçimi yaparken bebeğinizle oyun aktivitesi yapacak birini tercih etmeniz bebeğinizin gelişimi konusunda son derece önemlidir.

İyi Bir Bebek Bakıcısının Öne Çıkan Özellikleri

Bebek bakıcısı sakin, sabırlı, eğlenceli, güler yüzlü, çocuklara iyi davranan, eğitimli, özverili, donanımlı, dürüst, güven veren, iletişimi iyi olan, kişiler olmalıdır. Yani aranması gereken ilk özellikler bunlardır. Deneyim sahibi ve bu konuda eğitim almış olması da  önemli özelliklerin başında yer alır. Mesleki açıdan yeterlilik, bebeğinizle iletişimin rahat olması için son derece önemli bir detaydır. Bunun haricinde olumsuz durumlar karşısında doğru adım atarak, süreci iyi yönetebilirler.

Çalışmayı düşündüğünüz bebek bakıcının pozitif bir kişi olması disiplinli biri olması ve size referans gösterebilmesi dikkat edilmesi gereken önemli konular arasında yer alır. Yine bunların haricinde bir bebek bakıcısı ile anlaştığınız zaman, size bilmediğiniz konular ile ilgili rehberlik yapabilme becerisine sahip olmalıdır. Eğer ilk kez annelik yaşıyorsanız, çoğu konuda ne yapacağınızı bilmiyor ve kaygı içinde iseniz bebek bakıcısı size yardımcı olacaktır.

Eğitim almış bir bebek bakıcısı ile çalışmanın size birçok konuda faydası olacaktır. Bu bakımdan profesyonel olan bir bebek bakıcısı siz yokken de hem bebeğinize ne iyi bakımı yapar hem de sizi zorlandığınız zamanlarda rehberlik yaparak motive edecektir. Bu alanda hizmet almak istiyorsanız, profesyonel bir firmaya danışabilirsiniz.

Filipinli Bakıcının Olumlu Ve Olumsuz Yönleri

Bebek bakıcısı ile çalışmanın ebeveynler için sağladığı yararlar oldukça fazladır. Ailenin bütün gün çocuğu güvenle bıraktığı ve çocukların bir yaşa kadar sorumluğunu alan kişiler, çocukların gelişimi açısından da önemli bir yere sahiptir. Filipinli bakıcılar da bilindiği üzere özellikle son yıllarda daha çok tercih edilmeye başlamıştır.

Bebeklerin bakıcı ile vakit geçirdiği süre boyunca en kaliteli şekilde bakılmasını isteyen aileler eğitimli oyun ablası ya da bebek bakıcısı konusunda doğru seçim yaparlarsa, son derece mutlu olabilirler.  Tam gün ve ya  yatılı olarak bakıcı konusunda bir sınırlama sorunu olmayan Filipinli bakıcılar bu konuda en çok tercih talep gören kişilerdir. Filipinli bakıcıların bir çoğu çocuk bakımı konusunda önemli bir eğitim almıştır. Yine yabancı dil de önemli bir faktördür ve ebeveynleri Filipinli bakıcılara daha çok yöneltmişlerdir. Yabancı dil konusunda son derece profesyonel olan bu kişiler, çocuklara değişiklik kültürler katar ve yabancı dili daha çabuk öğrenmelerine yardımcı olurlar.

Filipinli Bakıcılar Hangi Özelliklere Sahiptir?

Filipinli bebek bakıcısı olan kişiler en çok disiplinli olmaları ile ön plana çıkarlar ve  bebekleri de bu şekilde yetiştirirler. Çocuklarla eğitici oyunlar oynayarak, eğlenceli vakit geçirirken bunun haricinde onlara dil eğitimi ve sosyal konularda da eğitim verirler.  Ayrıca çocuklara bunu hiç sıkmadan ve düzenli bir şekilde yaparlar. En çok tercih edilme sebepleri budur.

Filipinli Bakıcıların Yabancı Dil Eğitimi

Filipinli bakıcılar anadilleri dışında bilindiği gibi evrensel olarak kullanılan, İngilizceyi çok iyi konuşurlar. Bu konuda Filipinli bebek bakıcısı konusunda en önemli farkı da  yabancı dil eğitimini çocuklara en iyi şekilde verilmesine yardımcı olmalarıdır. Okul ve eğitim kurumlarında gramer ağırlıklı verilen dil eğitimi, çok etkili olmaz  ve çocukların dilini geliştirmesi konusunda yeterli gelmez.  Filipinli bakıcılar çocukla doğal bir şekilde iletişim kurduğu için daha çabuk öğrenirler. Sizde bebek bakıcısı konusunda bilgi almak için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Armoni Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?